Czyszczenie Suchym Lodem

Lepiej dmuchać na zimne…

Metoda suchego lodu

Pozwala ona na usunięcie zabrudzeń z trudnych do wyczyszczenia przestrzeni, narzędzi czy maszyn z wysoką skutecznością i dokładnością. Rezultatem jest całkowicie czysta powierzchnia bez dodatkowego odpadu w postaci ścierniwa czy ścieków.

Właściwości suchego lodu:
  • temperatura -78,5 °C
  • nie zawiera wody i nie jest jej przewodnikiem
  • nie posiada smaku ani zapachu
  • nietoksyczny i niepalny
  • beztlenowy – antybakteryjny
  • sublimacja – przejście bez pozostałości

Zredukowany czasu postoju

Nie obniża produktywności czyszczonych maszyn i urządzeń – większość elementów może być czyszczona bez konieczności ich demontowania i studzenia.

Suchy proces czyszczenia

W trakcie czyszczenia nie używamy wody, chemikaliów czy innego dodatkowego ścierniwa, dlatego proces jest bezpieczny dla urządzeń elektrycznych i elektronicznych.

Bezpieczny dla powierzchni

Nieabrazyjny charakter użytego materiału sprawia, że nie uszkadza on czyszczonych powierzchni. Twardość suchego lodu wynosi 2 więc nie posiada on właściwości ściernych.

Ekologia

Nie produkuje i nie dodaje do atmosfery nowych cząsteczek dwutlenku węgla. Suchy lód uzyskuje się jako produkt uboczny w procesach przemysłowych.

Brak odpadu

Jedynym odpadem jest usuwane zanieczyszczenie, dzięki czemu proces jest bezpieczny. Suchy lód oraz dwutlenek węgla jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Bezpieczeństwo

Dzięki niskiej temperaturze usuwa zagrzybienia i bakterie oraz neutralizuje zapachy. Czyszczona powierzchnia jest odtłuszczona i bezpieczna dla produktów żywnościowych.

-78,5°C

Sublimacja CO2

2,5 kg/min

Zużycie suchego lodu

120 m/s

Prędkość powietrza

8 bar

Ciśnienie powietrza

Szybkość i Efektywność

Działanie CO2 na zanieczyszczenia

Suchy lód w postaci mikro granulek jest transportowany przez sprężone powietrze o prędkości ponad 150 m/s. Dzięki połączeniu energii kinetycznej oraz niskiej temperatury dochodzi do pęknięcia powłoki brudu znajdującego się na czyszczonej powierzchni. W tak powstałe szczeliny wdzierają się następne cząstki lodu. Dochodzi do sublimacji, czyli przemiany z ciała stałego w gaz. Podczas tego procesu, objętość lodu zwiększa się ok. 600 razy odrywając zanieczyszczenia.
FAQ

Masz pytania?

Jesteś klientem biznesowym i zainteresowała cię nasza oferta, masz dodatkowe pytania – z chęcią doradzimy.

Najczęściej spotykamy się z osadami: silikonowymi, gumowymi, z tłuszczu, oleju i smaru. Problemu nie sprawią także: smoła, żywica, wosk, farby, lakiery, bitum oraz wszelkiego rodzaju kleje.

Suchy lód ma swoje ograniczenia. Nie usunie on rdzy oraz zanieczyszczeń mineralnych – kamienia.

Wszystkie czyszczenia są ustalane indywidualnie, jednak najczęściej termin wynosi 24h w przypadku małych prac i 48h dla prac bardziej zaawansowanych.

Cena czyszczenia jest liczona na podstawie roboczogodzin i jest zależna od warunków oraz zakresu prac. W przypadku pracy poza terenem Olsztyna doliczany jest koszt transportu.